Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Hashimoto Thy in srce

Hashimoto Thy in srce

Pozdravljeni,
imam diagnosticirano avtoimuno vnetje scitnice v evtiroticni fazi, vendar zaradi simptomov ze jemljem nadomestne hormone (60mcg Eltroxina dnevno). Obcasno se mi vseeno pojavlja obcutek tiscanja v prsnem kosu (kot da bi tezko prisla do sape, lahko sicer normalno diham, vendar je ta obcutek prisoten vcasih tudi po ves dan). Ker vem, da neravnosvesje scitnicnih hormonov vpliva na celo telo, tudi na srce, me zanima, zakaj se ta simptom pojavlja in ali pomeni, da imam premalo ali prevec scit.hormona? Kadar sem preobremenjena, pa cutim dokaj mocno zbadanje okrog srca, vcasih pa tudi blago aritmijo, cesar pred pojavom tezav s scitnico nisem nikoli cutila.
Hvala za vase mnenje in lep pozdrav
Pika

Težko bi odgovoril na vprašanje zakaj imate težave. Vzrok je lahko obolenje ščitnice, vendar se bolj nagibam k mnenju, da gre predvsem za težave živčnega izvora, neodvisno od obolenja ščitnice. To mnenje podpirajo vaše izjave: “kot da bi težko prišla do sape”, “močno zbadanje pri srcu”.

Nadaljujte zdravljenje z Eltroxinom in skušajte izboljšati telesno kondicijo s sistematično rekreativno športno dejavnostjo.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za odgovor, to zbadanje okrog srca bi tudi sama pripisala stresu, saj ne pojavi tako pogosto, kos stiskanje v prsnem kosu, na nekem ameriskem forumu sem zasledila, da je ta obcutek, kot da ne mores zajeti zraka nekako povezan z vnetjem neke prepone?(vsaj tako je napisala ena od pacientk), ki naj bi se pojavljalo kot posledica pomanjkanja hormona in navadno ga cutim, kadar sem bolj utrujena. Gre morda lahko tudi za pomanjkanje biolosko aktivnega hormona ob vecjih obremenitvah, saj se hormon iz zdravila sele po 3 dneh pretvori v aktivno obliko (T4 v T3)?
lep pozdrav
Tinky

Sodobna komunikacijska sredstva nam omogočajo priti v najkrajšem času do vsemogočih informacij. Včasih so pomanjkljive, ker je težko do podrobnosti bralcu na kratko razložiti dogajanja v našem telesu.

Mislim, da gre pri vas za “hiperventilacijski sindrom”, to je, za motnjo vdihavanja in izdihavanja zraka zaradi vegetativnih vplivov, ki se sčasoma povsem pozdravi. Težko bi posumil, da igra vlogo pri nastanku vaših sedanjih motenj nepravilno delovanje hormonov.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close