Najdi forum

TAHIKARDIJA

Spoštovani DR.CIBIC
Lepo prosim, če mi pojasnite nasl. DG.permanentna atrij.fibrilacija
DG.dilatativna kardimiopatija(f.r. II.)
gre za moža star je 41 let in se mu je pred 1 letom pojavila srčna aritmija, na kar je bil sprejet v bolnišnico Golnik na preiskave in tudi zdravljenje,opravili so mu tudi 2 neuspešni elektroverziji, nato pa napotili na pregled h kardiolgu.Po nekajmesečnih kontrolah je podal mnenje, da katetarske ablacije (ki jo je imel v planu) ni potrebno opraviti, predpisal pa je tb.coriol,lanitop in prexanil (jemlje pa še marivarin). Ker ga zaradi nastalih zdr. težav zelo skrbi,kontrolo ima pa čez eno leto mu prosim skrajšajte trpljenje z pojasnilom samih DG. kot tudi mogoče razplete.

vnaprej se prav lepo zahvaljujem za odgovor

Smiljana

Arterijska fibrilacija je diagnoza, ki jo napišemo, kadar srce deluje povsem neredno. Ta motnja delovanja srca je zelo pogosta. Nastopa pri zdravih in bolnih srcih, pri mladih in bolj pogosto pri starih ljudeh.

Odvisno od pogostosti nastopa jo imenujemo paroksizmalna (zelo poredko), permanentna (nekoliko bolj pogosto), persistentna (trajna).

Ker so pri vašem možu ugotovili obolenje srčne mišice, je zelo verjetno atrijska fibrilacija posledica te bolezni. Na srečo atrijska fibrilacija nima hujših posledic, če se bolnik redno zdravi.

Verjetno je pri vašem možu delazmožnost bolj zmanjšana zaradi kardiomiopatije kot zaradi fibrilacije. O dejanski delazmožnosti bolnika sklepamo na osnovi preiskav (obremenitveno testiranje, ultrazvok srca, itd.).

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close