Najdi forum

motnje ritma

Lepo pozdravljeni!

Stara sem 24 let.

Imam blagi prolaps mitralne zaklopke in sinusno tahikadrijo.
Sprva so me pričeli zdraviti z Concor5 (po pol tabletke zvečer), ampak mi je krvni tlak zelo padel (v povprečju vsak dan 90/50) zaradi česar sem imela hude glavobole in vrtoglavice, zato tudi
trenutno jemljem PROPRANOLOL (40 mg), vendar se mi napadi nerednega srčnega utripa še vedno zelo pogostoma pojavljajo. Te težave imam že več kot desetletje, vendar se mi zadnje leto stopnjujejo. Zdravim se pol leta in je čedalje slabše. Včasih sem bila veliko bolj fizično fleksibilna, sedaj pa niti osnovnih aeorobnih vaj skorajda ne zmorem več, ker se mi pojavi težko dihanje in zelo hiter srčni utrip. Zdravnica (internistka) mi je omenila ablacijo in me sedaj zanima, kakšen je tovrstni postopek in ali je mogoče nevaren? Za odgovor se Vam zelo lepo zahvaljujem! Lep pozdrav, Teja

Sodobna medicina razpolaga z dokaj velikim številom zdravil, s katerimi si prizadevamo zmanjšati pogostost napadov aritmije.

Če so pri vas zdravniki razen betablokatorjev brez zadovoljivih rezultatov poizkusili še druge, bo potrebno zdravljenje z ablacijo. Poseg je možen na kardiološki kliniki v Ljubljani in na Kardiološkem oddelku v bolnišnici v Mariboru. Poseg ni nevaren in praktično neboleč. Zdravniki ga vršijo pri hudem bolniku. Poseg traja različno dolgo, redkokdaj več ur in je v zelo visokem odstotku uspešen.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close