Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija bolečine okrog srca

bolečine okrog srca

Pozdravljeni!
Enkrat v sept.ali okt. lani sem vas že prosila za odgovor, sedaj vas prosim ponovno.Moj zdravnik me je napotil k psihiatru,ki mi je predpisal Zoloft in Helex,obiskovala sem tudi psihologa.Bila sem tudi pri kardiologu, ki ni ugotovil nič posebnega(ne vem kaj pomeni apeks v MCL, l.ton močno poudarjen s kratko presistolično komponetno v obliki presistoličnega šuma,skrajšana PQ doba, znaki za sindrom preekscitacije).Še vedno imam težave pri vožnji z avtom ali vlakom, če vzamen Helex, se nekoliko umirim, bolečina na levi strani in pod prsnico pa je prisotna tudi kadar nimam paničnega napada.Včasih me stiska,všasih tišči, peče in to cela leva stran,v grlu in ustih, pod prsnico pa kot bi mi zabadal nož.Najslabše je v sedečem položaju.Ko ležim,je vredu in tudi spim kar dobro.Večkrat si merim pulz in zadnje čase opažam, da je ob mirovanju 50 in manj.Ali je to normalno?Ali bi bilo smiselno opraviti še UZ srca? Ali je možno, da bi na bolečine v prsnem košu vplivala hrbtenica?
Najlepša hvala za odgovor in lep dan vam želim
Marjana

Sindrom preekscitacije imenujemo majhno spremembo v EKG, ki v večini primerov bolniku ne povzroča nobenih težav. Nekateri bolniki, ki so bolj rahločutne narave, pa so nagnjeni k “napadom” nerednega ali hitrega bitja srca. Mogoče ste vi med njimi. Vsekakor bodite brez bojazni, da bi se vam zgodilo kaj hudega.

Ker so težave predvsem izražene, ko sedite, je dopusten sum, da so bolečine posledica manjših sprememb v hrbtenici. Koristen bi bil posvet pri ortopedu.

Počasno bitje srca (50 utripov na minuto in manj), pri mladih ljudeh kaže na dobro treniranega človeka ali na vpliv zdravil. Ali jemljete kakšna zdravila?

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Najlepša hvala za vaš odgovor in čas , ki ste si ga vzeli. Jemljem redno Zoloft 50 mg 1n 1/2 tabletke na dan in občasno Helex 0,25, sicer pa kakšen lekadol, drugega pa ne.

Lepo pozdravljeni !
marjana

New Report

Close