Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija sindrom tiche

sindrom tiche

lep pozdrav!

Pred dvema letoma so mi odkrili prolaps mitralne zaklopke in sedaj razen napadov občasnega hitrega bitja srca, ki sem jih prekinil s propranololom, nisem imela težav. Lansko leto me je močno bolelo na levi strani in kardiolog mi je rekel da imam sindrom tische. Danes ponoči pa me je zopet vsake 5 do 10 minut močno zabolelo pri srcu.Bolečina je trajala kakšno sekundo. Je pa ravno tako kot lansko leto predel boleč nekoliko tudi na pritisk. Ali je to povezano z prolapsom ali pa je zopet samo tische.

Na forumu sem tudi prebrala da se lahko prolaps z leti slabša, zato mi prosim povejte na koliko časa bi morala opravljati kontrolni ultrazvok srca, ker kardolog pri katerem sem bila ni omenjal nikakršne kontrole.

Že vnaprej hvala za odgovor.

Tanja

Verjetno vam je znano, da imajo bolniki (bolnice) s prolapsom mitralke pogostoma motnje srčnega ritma in “palpitacije”. Več o tem smo pisali v reviji Za srce, meseca septembra 2003.

Pri Morbus tietze, ki sodi v delokrog ortopedov, imajo bolniki preobčutljivost na pritisk rebra levo ali desno od prsnice (zvečine nekoliko centimetrov nižje od ključnice).

Lahko, da imate bolečine v predelu srca zaradi obeh navedenih bolezni. Morda vam bo koristil posvet pri ortopedu. Prolaps mitralke v redkih primerih napreduje in bolnik pri tem se pri naporih vedno bolj zadiha. To se zgodi v glavnem, ko so bolniki stari 50 let in več. Verjetno ste še premladi, da bi morali misliti na zmanjšanje svoje telesne dejavnosti.

O morebitni potrebi po kontrolnem UZ srca naj odloči vaš osebni zdravnik.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close