Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija stanje po infarktu

stanje po infarktu

Pozdravljeni!

Star sem 31 let, pri 29 letih sem doživel akutni miokardni infarkt. Vzrok nastanka večjega strdka, ki je povzročil infarkt je ostal neodkrit. Trenutno jemljem Bloksan, Aspirin in Vasilip (namesto Sinvacorja) pred dvema mesecema pa sem po nasvetu zdravnika prenehal z jemanjem Plavixa. Ta teden se mi je počutje poslabšalo zelo slabo spim, imam težave s koncentracijo občasno občutim slabosti in vrtoglavico ter izrazitejšo utrujenost. Zdravnik mi je za pomirjanje svetoval občasno uporabo tablet Helex, imam stresno delo sem polno zaposlen ter imam družino. Ali gre v mojem primeru morda za znake, ki napovedujejo resnejše težave? Zanima pa me tudi, če je vzrok za slabše počutje lahko zamenjava tablet Sinvacor z generikom Vasilip?

Hvala in lep pozdrav!

Težko bi pripisal zamenjavi Sinvacorja z Vasilip-om vzrok vaše sedanje težave. Verjetno so vaše težave posledica “izgorelosti” zaradi preobremenjenosti na delovnem mestu.

Glede na to, da ste še zelo mladi preboleli srčni infarkt in da sedaj živite v stresnem stanju, bi vam priporočil, da razmislite o možnosti spremembe ritma sedanjega življenja. Manj delovnih obveznosti? Sprememba delovnega mesta? Več športne rekreacije?

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Podobno se je zgodilo tudi mojemu možu, tako kot vi je tudi on doživel srčni infarkt, zdravi se z več različnimi zdravili. Poskusil je zamenjati sinvacor za vasilip.
Poskusil je glede na to, da je zdravilo brez doplačila. Moram reči, da se je njegovo stanje že po parih tednih poslabšalo – utrujenost, vrtoglavica, na koncu je spet pristal na sinvacorju. Po mojem se ne splača tvegati, zdravje je vredno več!

Pa veliko zdravja,
Lina

New Report

Close