Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija foramen ovale in kontracepcija

foramen ovale in kontracepcija

Pozdravljeni,

stara sem 20 let, nekadilka, redno se ukvarjam s športom in v preteklosti sem že jemala kontracepcijske tablete. Nekaj mesecev nazaj sem imela manjše nevrološke motnje, zato sem opravila več preiskav CT glave, magnetno resonanco, plučno scintigrafijo, razišrjeni testi koagulacije, ki niso pokazali ničesar posebnega ter UV srca, ki je pokazal foramen ovale in med eno urnim snemanjem (doppler) so prvič zaznali tri mikroembolizme v desni polovici možganov, drugič in tretjič (po jemanju aspirina 100) pa ničesar. Diagnoza še ni znana (možna migrena oz. pretočne motnje). Svetovali so mi prenehanje jemanja kontracepcijskih tabletk.
Imam stalnega partnerja s katerim želiva uporabljati kontracepcijo (še kaj drugega razen kondomov). Slišala sva za hormonsko inekcijo ali bi bila to opcija (mirena)? Je kaj bolj primerno? Kaj nama svetujete?
Najlepša hvala za nasvet,
lep pozdrav!

Glede na možnost, da so igrale kontracepcijske tablete neko vlogo pri nastanku težav, jih v nadaljnjem odsvetujem. Obstaja možnost jemanja gestagenov ali injekcij. Foramen ovale ni zadržek za kontracepcijo.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close