Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Boleča leva stran

Boleča leva stran

Pozdravljeni!

Malo me grabi panika, zato sem se obrnila na vas po mnenje iz prve roke:
mojega fanta (star je 30 let) že kake pol leta boli levi komolec, pravzaprav cela leva roka, boli ga tudi predel okoli srca, včasih ga tudi stisne srčna mišica, velikkrat potarna, da ga pika v srcu in ga ob vdihu zelo zaboli.Šibke bolečine so zaznane vedno, včasih pa so bolj izrazite.

Bil je pri splošni zdravnici, ki pa mu je rekla, da naj ne spi več na levo stran-kar pa zdaj več ne počne-se pravi, da se je odvadil…a bolečine še vedno obstajajo. Mogoče je tudi dobro, da vam omenim njegovo pogosto obolelost za angino (bi lahko bila s tem kako povezana angina pectoris???)..
Takrat je pri zdravnici opravil EKG ter v labolatoriju pregled krvi-izvidi so bili vredu, kar pa ne pomeni, da je res z njegovim srce vse OK???

Prosim za nasvete…

Hvala in lep pozdrav…..

Glede na bolnikovo mladost in da ima bolečine, ki ne kažejo na prizadetost srčnih žil, domnevam, da so bolečine osteomuskularnega ali živčnega izvora. Morda bi koristila redna aerobna vadba, rajši v naravi kot v “fitnesu”. Naj poizkusi učinek Aspirina ali sličnega zdravila, ki ga predpisujemo proti bolečinam. Je morda živčno rahločuten?

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za odgovor-res je nekoliko tako kot ste rekli živčno rahločuten-včasih se zelo sekira za malenkosti-kdo pa se ne??

Zdaj bova probala z Aspirinom, šel bo tudi k kardiologu na pregled, predvsem pa bova te prelepe dni poskušala preživljati v naravi, da se sprosti in odmisli skrbi….

lp

New Report

Close