Najdi forum

star sem 34 let, 170/70 celo življenje predan športu. Praktično nisem imel noben težav, sem pa glede svojega zdravja precej pozoren. Že dalj časa opažam(od kar pomnim), da v mrzli vodi zelo hitro dobim modre ustnice.prav tako se obarvajo, kadar me zebe zunaj na mrazu.vse ok, če pri ostalih ne bi opazil, da so še vsi normalni, čeprav jih tudi zebe.če laično razmišljam, gre za motnjo pretoka krvi v žile, zanima paa me če ni kaj povezano s srcem. bil sem na preiskavah pri spec. kardiologu, da se prepričam in opravil teste kot so: pregled, ekg, UZ, obremenilni test vse ok. tudi pri max. dalj trajajoči obremenitvi se mi zdi da malce ustnice potemnijo, vendar sem to opazil tudi pri prijateljih.enako se mi zgodi, če se močno ustrašim, skratka če sem pod trenutnim stresom. zakaj taka reakcija telesa. upam da me razumete.drugih težav nimam.hvala za odgovor.

Modrikavost ustnic in kože nastane pri upočasnjenem pretoku krvi in večjem izčrpanju kisika iz krvi, pod pogojem, da je koncentracija hemoglobina v krvi nad 5 g %.

Zaradi večje količine melanina v podkožju je pri temnopoltih modrikavost bolj opazna. Ker pri vas kardiolog ni ugotovil nobene vtočne motnje v srce, odpade sum, da je modrikavost posledica srčne bolezni. Ni mi znano, če je kardiolog pomislil na vtočne motnje v poteku velikih dovodnic (vene iz glave in iz okončin).

Glede na to, da ste praktično brez težav, se nagibam k mnenju, da gre le za manjšo funkcionalno nepravilnost.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close