Najdi forum

NOSEČNOST

POZDRAVLJENI!

RADA BI VAS VPRAŠALA ALI JE “PRIMERNO” ZANOSITI.
PRED DVEMI LETI SO ZDRAVNIKI PRI MENI UGOTOVILI PROLAPS MITRALNE ZAKLOPKE. PREDPISALI PROPRANOLOL TER OBČASNO HELEKS. STARA SEM 36 LET. ZDRAVILA ZDAJ JEMLJEM ŽE DVE LETI PA ME ZANIMA ALI JE LE TA POTREBNO JEMATI VSE ŽIVLJENJE. ZDRAVNIK, KI MI JE DELAL ULTRAZVOK SRCA (DR. KAPŠ), JE REKEL, DA SE BODO TEŽAVE Z LETI RAHLO STOPNJEVALE.
KAKO GRE TO SKUPAJ Z NOSEČNOSTJO??

ZAHVALJUJEM SE ZA ODGOVOR IN VAS LEPO POZDRAVLJAM!

Prolaps mitralke je prirojena srčna napaka, ki je lahko komaj ugotovljiva. Če močno napreduje, jo je treba popraviti z operacijo (vsaditvijo umetne zaklopke), kar je redkokdaj potrebno.

Bolezen je v mnogo večjem odstotku prisotna pri ženskah. Prvi znaki bolezni se ponavadi pokažejo, ko je bolnica stara 20-25 let (neredni utripi srca, zbadanje pri srcu, itd.). Zelo dobra zdravila proti težavam so boetablokatorji (Propranolol ali podobno). Včasih predpišemo tudi pomirjevala (Helex).

Če je napaka zaklopke majhna, bolnica zmore povprečne telesne obremenitve brez težav (verjetno tudi nosečnost). Precej poveden je obremenitveni test, ki ga bolnica opravi pri kardiologu.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close