Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Venska tromboza

Venska tromboza

Pozdravljeni!

Mesec dni sem preživela v bolnišnici zaradi obsežne venske tromboze,imam 20 let. Uporabljam kompresijski nogavici in me zanima kakšen je namen le-teh in koliko časa jih bom morala nositi? Noge me ne bolijo,je pa leva zelo otekla. Koliko časa bo še tako otekla?

Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovor!

Lp,Mojca

Verjetno so vam zdravniki pred odpustom iz bolnišnice dali navodila glede nadaljevanja zdravljenja.

Na splošno priporočamo nošenje elastične kompresijske nogavice vsaj eno leto, da čimbolj zmanjšamo zatekanje noge, hojo, sedenje z dvignjeno nogo, zdravila proti strjevanju krvi in prekinitev morebitnega jemanja kontracepcijskih tablet.

Glede na vašo mladost pričakujem, da se bo stanje v nekaj mesecih popravilo. Vsekakor se posvetujte tudi z zdravnikom dermatologom ali kirurgom, ki se posebno bavi z vprašanjem globokih venskih tromboz.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

TUDI JAZ SEM PRED PAR LETI PREBOLELA GLOBOKO VENSKO TROMBOZO.BILA SEM PA TAKRAT PRIBLIŽNO TVOJE STAROSTI.ENO LETO SEM BILA NA MARIVARINU.NOGO SI PA POVIJAM ŠE SEDAJ,KER MI DRUGAČE OTEKA.MOJCA,A SO PRI TEBI UGOTOVILI,ZAKAJ JE PRIŠLO DO TROMBOZE?PRI MENI NAMREČ NISO NAŠLI VZROKA.

Tudi jaz sem pred tremi leti prebolela globoko vensko trombozo, toda jaz sem dosti starejša, jemala sem 6 mesecev marivarin, hodila redno na kontrole in moram reči, da mi je sedaj skoraj v redu, če odmislim male bolečine, če preveč hodim, tudi oteka mi ne kaj preveč. Meni so rekli, da je možno, da je tromboza od preveč dolgo jemanja kontracepcijskih tablet, če imaš sedeče delo in kri ne kroži dovolj dobro, tako, da nastanejo strdki in potem pride do tromboze.

New Report

Close