Najdi forum

ZAKLOPKE?

Pozdravljeni.
Kaj pa nenadno zelo hitro bitje srca, ki se zgodi ponoči. Več kot 150 na minuto. “Napad” traja nekaj minut, potem je vse zopet OK. Preden sem prišel do urgnece, je napad že minil. EKG ni pokazal ničesar in tudi ostali pregledi niso pokazali nič. Vse OK. Nazadnje je zdravnik dejal, da gre za nemirno srce. Ali bi lahko šlo tudi za okvaro zaklopk.To se mi je do sedaj zgodilo 3 krat. Naslednji dan je bilo vse bp. Star sem 44, brez povečanega pritiska, normalna teža, redno se ukvarjam s športom – rekreativno,. Vo-gel

Če bi vi imeli okvaro ene ali druge srčne zaklopke, bi vam verjetno že pri pregledu povedali kaj so ugotovili.

Napade hitrega bitja srca (150 in več utripov na minuto) imajo lahko povsem zdravi ljudje, zlasti ponoči po čezmernem uživanju hrane in pijače pred spanjem, če preživljajo dobo s stresi, če jim ščitnica dela preveč, itd. Če so napadi redki in kratki ni potrebno zdravljenje z zdravili.

Bolnike naučimo kako naj poizkusijo takoj prekiniti napad. Če napad “trdovratno” vztraja, ga prekinemo z zdravili. Približno enako ravnamo, če je srce bolno.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Tudi sama sem že imela tak napad in me zanima kako ga prekiniti?

nova
Uredništvo priporoča

Če gre za napad hitrega bitja srca, pri katerem je hitrost bitja okrog 100-130 utripov na minuto zadostuje pomirjevalo. Če gre za napad s hitrostjo bitja srca nad 150 utripov na minuto imenujemo taki napad “supraventrikularna paroksizmalna tahikardija”. Bolniki, ki imajo take napade, dobijo navodila pri svojem zdravniku, kako naj jih skušajo skrajšati (globok vdih in zadržanje izdiha, pritisk na žilo na desni strani vratu, itd.).

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close