Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija stiskanje pri srcu

stiskanje pri srcu

Pozdravljeni!Trenutno(2meseca) sicer nimam težav,pa me vendarle zanima ena stvar.Eno leto sem jemala kontracepcijske tablete Diane 35 in v tem času se je začela pojavljati bolečina v srcu,me je špiknilo,nekaj časa nisem mogla globoko dihati,potem je popustilo kot da ni bilo nič.To se je pojavljalo približno 2 krat tedensko,pri nikakršnih naporih.Drugače pa sem bila veliko časa precej utrujena brez pravega razloga.Zdaj ko jih 2 meseca ne jemljem več,pa se mi to ne dogaja več.Vendar imam namen si priskrbeti nove,druge tabletke,pa se malo bojim,da ni to začetek česa hujšega.Naj rajši opustim to vrsto zaščite,kaj pravite?Stara pa sem 24let,55kg in ne kadim in pijem pa tudi samo občasno.Hvala za odgovor!

Ponavljajoče se bolečine pri srcu (zbadanje) in občutek, da večkrat niste mogli globoko dihati, bi težko povezal s kontracepcijskimi tabletkami Diane 35. Ker se je počutje popravilo, ko ste prenehali jemati tablete pa le ni izključeno, da so bile tabletke krive za vaše težave.

Mislim, da ni zadržkov, da začnete jemati druge kontracepcijske tablete. Če se bodo težave pri srcu ponovile, pojdite na pregled h kardiologu, da bo izključil bolezen srca.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close