Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija težave pri dihanju

težave pri dihanju

Spoštovani!

Včeraj, pri čiščenju shrambe (delo ni bilo fizično zahtevno, drži pa, da je bila shramba izredno umazana, ker gospa, ki se je izselila, ni veliko dala na čistočo), sem pod desno lopatico na hrbtni strani začutila bolečino. Bolečina je prisotna vse od takrat naprej; boli me, ko samo diham, če se premikam, se pojavlja samo pri določenih gibih. Poleg tega mi zmanjkuje zraka; občutek imam, da ima zrak premalo kisika in da ga tudi z več zaporednimi vdihi ne dobim dovolj. Stara sem 25 let, kakšnih resnejših težav še nisem imela. Podobne težave z dihanjem sem sicer že imela kot otrok, vendar nisem nikoli obiskala zdravnika; težave so minile same od sebe. Oče je srčni bolnik, preživel je infarkt. Ali mislite, da je kaj resnega, ali brez posebnega razloga delam paniko?

J.

Verjetno ste pri čiščenju shrambe napravila več nevsakdanjih gibov in vas zato zdaj bolijo mišice hrbta.

Sedanji občutek, da ne dobite z dihanjem dovolj kisika, je posledica motnje nepravilnega delovanja živčevja, ki jo pogostoma ugotavljamo pri živčno napetih (utrujenih) ljudeh.

Predvidevam, da bodo vaše težave prenehale v nekaj dneh.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni
Danes po kosilu, ko sem še sedela za mizo, me je zabolelo v prsnem košu (spredaj, ma sredini), kot da bi me nekdo zabodel z nožem. Ob tem nisem prišla do zraka in sem potrebovala 2 minuti da sem prišla “k sebi”. Občutek je bil podoben kot takrat, kadar spijem kaj vročega in me zapeče v “žlički”, vendar 10x hujši.
Stara sem 24 let, visoka 170 in imam 58 kg. Pritisk imam 120/80.
Prosim svetujte mi, kaj bi bilo to?
Najlepša hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Nenadna ostra bolečina na sredini prsnega koša, podobna vbodu z nožem, je lahko znak številnih bolezenskih pojavov. Če je kratkotrajna in se ne ponovi, je najbolj verjetno funkcionalne narave. Če se ponavlja, je sumljivo, da je posledica vnetja (rebrna mrena, osrčnik, požiralnik), ki lahko mine brez zahtevnega zdravljenja.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close