Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija preskoki srca

preskoki srca

Spoštovani dr.!
Oglašam se vam, ker sem čisto obupana. Že nekajkrat sem vam pisala, imela sem napade hitrega bitja srca, ki pa so prenehali po jemanju bloxana. Sedaj me mučijo nenavadni preskoki srca. Kot bi srce na hitro utripnilo dvakrat, potem je malo prestanka in nato normalno naprej. Do sedaj je bilo tako, sedaj pa se mi je začelo pojavljati veliko teh nenavadnih utripov skupaj, normalnih pa je malo. To traja kar nekaj časa, postane mi slabo in malce težje diham (se tudi zelo ustrašim). Sem na koncu z živci, ker imam ogromno za študirat, ta stvar pa mi močno greni življenje. poleg tega med temi “napadi” mislim samo na to, da bom umrla.
Kaj se lahko naredi? Bi bilo smiselno delati nove preiskave (vse do sedaj – EKG, UZ, ščitnica) so bile bp; bi morda bilo potrebno novo zdravilo? Prosim pomagajte mi! Hvala

Dodajam še to, da je pri UZ nakazan rahel prolaps mitralne zakolopke.

Škoda, da niste povedali kdaj sva si zadnjič pisala. Ker ne vem za katero boleznijo bolehate, vam bom s svojim današnjim odgovorom morda premalo pomagal.

Verjetno imate prolaps mitralne zaklopke, ki vam v zadnjem času povzroča precej nevšečnosti. Morda ste v dobi hujših duševnih obremenitev, ki so večkrat, zlasti pri mladih ljudeh, krive za trmaste funkcionalne motnje srčnega ritma, tudi pri povsem zdravem srcu.

Za pravilno oceno stanja bi bilo dobro, če bi vam sedaj ponovili EKG pregled.

Ker so povsod prisotne “čakalne dobe” in vas sedanje stanje močno moti pri študijskih obveznostih, vam priporočam le, da nekoliko povečate sedanje odmerke Bloxana. Lahko pa prosite zdravnika, da Bloxan zamenja. Na trgu je več zdravil, ki delujejo proti nerednim utripom srca.

Ko postane neredno bitje preveč moteče, vzamete kdaj kakšno pomirjevalo? (Persen je v prodaji brez zdravniškega recepta, sicer naj vam zdravnik predpiše pomirjevalo, ki ga lekarna lahko izda na zdravniški recept).

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close