Najdi forum

“napad”

Pozdravljeni!
Danes ponoči sem spet imela neke vrste napad razbijanja in hitrega utripanja srca.
Zvečer sem bila v fitnes klubu in eno uro pospešeno kolesarila(intervali hitro v hrib, normalno).
Ponoči me je sredi spanja zbudil občutek, da srce ne dela, kot ene vrste zastoj, potem pa močno pospešen utrip, neenakomeren utrip(zmeden),
vročina, težko dihanje, bolečine v prsih.
Ker se mi to ni zgodilo prvič, sem poskusila z umirjenim globokim dihanjem.Brez uspeha, trajalo je več kot eno uro.Tiščanje v prsih pa še vedno traja.
Pred petimi leti sem imela pregled srca z ultrazvokom, ugotovljen je bil manjši prolaps mitralke.Stara sem 46 let, dolgoletna kadilka(sedaj ne kadim),kondicije nimam prav veliko, jo šele nabiram.

Moje vprašanje:ali je tak napad nevaren(srčni infarkt) in ali ga izzove tak malo večji telesni napor,kako se temu izogniti, naj opravim še kakšne “srčne “preglede??

Hvala za potrpežljivost pri branju.

GOLDIE

Opisan napad ni nikakor “predhodnik” srčnega infarkta. Bolniki, ki imajo prolaps mitralne zaklopke, imajo zlasti ob ali po pretiranih telesnih naporih različne motnje srčnega ritma (ekstrasistole, hitro ali neredno bitje srca).

Morda imate še premalo kondicije za enourno pospešeno kolesarjenje. Če se z redno aerobno vadbo kondicija ne bo popravila, vam priporočam kontrolni pregled pri kardiologu.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close