Najdi forum

Bolecine

Spostovani!

Pred tremi tedni sem bil sprejet v Klinicni center zaradi suma da imam akutni perikarditis po preboleli angini. Nadaljni pregledi (ehokardiogram) so to diagnozo ovrgli, zato sem bil odpuscen iz bolnice s koncno diagnozo: Neopredeljena prsna bolecina R 07.4

Kljub temu, da naj bi bil zdrav, se vedno cutim mocno bolecino v prsih in otezkoceno dihanje, ki je izraziteje takrat kadar hodim ali ce sem dalj casa pokonci in da kaj pocnem. Vedno pogosteje se mi dogaja, da niti ne morem do konca zajeti sape pri vdihu. Nocoj sem si tudi izmeril pritisk, ki je pokazal 157/120, puls pa je bil 89.

Pri splosnem zdravniku sem opravil se test za scitnico, ki je pokazal vrednosti: S – TSH 1.38, S – T3 – prosti 4.5 in S – T4 – prosti 14.1.

Opravil sem tudi ponovni EKG, ki je pokazal naslednje vrednosti:
Heartrate: 72
Intervals: PR 178 QT/QTc 364/385
Durations P 108 QRS 100
Axes P-R-T: 82 70 55

Sinus rhythm
Ineffective articificial pacing activity

Abnormal P terminal froce
Possible left atrial enlargement

Notched QRS complexes
Minor I.V: conduction defect

Widespread ST elevation
Strongly suggests pericarditis

Summary: Abnormal

Dobil sem tudi napotnico za internista in za obremenitveni test, za katerega pa bom na vrsto sele sredi aprila.

Mi lahko po vseh teh pregledih svetujete kaj se se da narediti? Skrbi me, ker sem se vedno brez prave diagnoze, vse skupaj pa ze traja vec kot en mesec……

Za odgovor se Vam zahvaljujem in Vas lepo pozdravljam!

Pred nekaj tedni ste se zdravili v Kliničnem centru zaradi suma, da bolehate za akutnim perikarditisom. Preiskave tega niso potrdile. Nekoliko preseneča izvid EKG, ki ste ga napisali v vašem postu (“wide spread ST elevation strongly suggests pericarditis”). Ali je bil navedeni EKG delan predno ste bili sprejeti na kliniko ali po odpustu s klinike? EKG je sumljiv, da je prisoten perikarditis. Tudi počutje (“bolečina v prsih, zadihanost”) kaže na to. Ugotovitev, da ne morete “do konca zajeti sape pri vdihu” kaže na več možnosti (neopredeljena prsna bolečina, perikarditis, preobčutljivost živcev prsnega koša). Priporočam pregled pri kardiologu.

Izmerili ste si krvni tlak. Vrednosti so mnogo višje od normalnih. Ali je bil tlak samo enkrat tako visok? Kakšen je bil, ko ste ležali v bolnišnici? Izvid v EKG “Abnormal P terminal force” je sumljiv, da je srce obremenjeno zaradi visokega tlaka. Tudi o tem se morate pogovoriti z vašim zdravnikom ali kardiologom.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close