Najdi forum

vasilip

Zaradi triglicerdov in hoesterola jemljem vasilip 40 mg.Tudi aspirin protekt.Imel sem že zamašeno žilo na nogi,ki so mi jo uspešno razširiliProblem je v tem ,da me zelo bolijo noge oziroma mišice,saj moram zjutraj vsaj pol ure telovadit,ker se zbudim z čisto otrdelimi in bolečimi mišicami!Pred jemanjem vasilipa pa tega ni bilo.Pa tudi v navodilih za jemanje piše, da lahko vliva na mišice.Svojega zdravnika mi je že nerodno spraševati,saj se po svoji strani zelo trudi,da bi mi pomagal!

Zdravila, ki jih dajemo za znižanje maščob in holesterola v krvi, imajo več stranskih učinkov. Med temi so tudi bolečine v mišicah. V takem primeru bolniku pregledamo kri.

O vaših težavah se čimprej pogovorite z vašim zdravnikom. Naj vas pošlje v laboratorij za odvzem krvi za pregled “jetrnih testov” in mišične frakcije kreatinkinaze! Obstaja sum, da so bolečine v mišicah v vašem primeru stranski neželeni učinek Vasilipa.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close