Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija sprememba barve

sprememba barve

Spoštovani dr. Cibic,

pisala sem vam že v zvezi s sinom, ki je star dobri dve leti in ima od rojstva postavljeno diagnozo Supraventrikularna tahikardija in redno prejema zdravilo. Ko je bil star par dni, mi je kardiolog dejal, da je eden izmed znakov napada hitrega bitja srca tudi siva barva obraza. Kasneje sem ob napadih to dejansko videla. Zanima pa me sledeče. Sin je namreč večkrat oz. zadnje dni skoraj vsak dan, prevsem zvečer zelo siv okrog ust. Ali je to lahko kakšen znak, da se mogoče spet bliža napad?

Hvala za odgovor,

Milena

Sivo (modrikasto) barvo obraza dobimo, ko je v krvi premalo kisika. To se v večini primerov zgodi, ko srce bije zelo počasi ali zelo hitro in nas zebe.

Verjetno postane otrok modrikast, ko ima napad supraventrikularne tahikardije. Ali je kardiolog izključil vsako prirojeno srčno hibo?

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pri ultrazvočnem pregledu srca napak na srčku niso ugotovili.

Ali ima otrok napad hitrega bitja srca, ko pomodri? Ali ima napad astme? Morda bo rešil problem pediater kardiolog, ki bo videl otročička, ko pomodri.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Ko je imel napad hitrega bitja srca je pomodrel ves obraz in tudi splošno počutje je zelo slabo (potrebuje injekcijo adenozina (upam, da sem prav napisala, ker izvida nimam pri roki), da mu ustavijo hiter utrip), sedaj pa opažam, da je obarvan modro ali sivo samo okrog ust. Ko mu merim utrip pa se mi zdi normalen.

New Report

Close