Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija NEREDNO BITJE SRCA

NEREDNO BITJE SRCA

V preteklih 2 letih sem imela težave s srcem (tiščanje, bolečine) , za katere se je izkazalo, da izhajajo iz bolezni ščitnice. Sedaj jemljem tablete za ščitnico in so težave skoraj prešle. Le da sedaj, to se mi dogaja v popoldanskem času, čutim, da mi srce kar zastane. Začutim napetost v vratu in to da mi srce kar zastane, potem pa močno udari, nato se vse pomiri. To se mi zgodi 4 do 5 x v popoldnevu. To se sedaj pojavlja približno 14 dni. Čutim tudi močno nervozo, ki ni pogojena s kakšno jezo ali čemurkoli.
Ni mi jasno kaj se dogaja. Bo to prešlo, ali naj se napotim k zdravniku.
Stara sem 50 let. Jemljem tudi tablete za visok pritisk. Z menopavzo nimam težav, saj je že 10 let, kar sem imela popolno odstranitev maternice in jajčnikov.
Imate kakšno razlago glede tega.
Hvala, da ste si vzeli čas.

Domnevam, da ste imeli tudi v času bolezni ščitnice podobne težave kot sedaj. Po vašem opisu imate posamezne neredne utripe, ki imajo svoj izvor v prekatih srca. Zakaj se pojavljajo, bi težko ugotovil. Morda so posledica prevelikih sprememb krvnega tlaka, morda prebolevate virusno obolenje, morda je krivo podzavestno živčno stanje. Lahko jih poskusite odstraniti s kakšnim blagim pomirjevalnim sredstvom.

Če se stanje ne bo umirilo v 2-3 tednih se posvetujte z vašim osebnim zdravnikom.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close