Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija srce-bolečine

srce-bolečine

Pozdravljeni!

Pred 4 leti sem bila pri splosni zdravnici zaradi neenakomernega bitja srca. Dala me je na Ekg, kjer niso ugotovili posebnih sprememb-blaga aritmija.
2 leti kasneje sem zopet sla k zdravniku ker mi je srce še bolj izrazito neenakomerno bilo in včasih čisto podivjalo. Sla sem na ultrazvok na Golnik kjer so mi rekli da ena zaklopka ne deluje čisto pravilno, ampak da to ni nič nevarno.

Zdaj 2 leti kasneje me že par mesecev tako grozno špika pri srcu in to že zjutraj ko vstanem, potem se stanje malo umiri.( na vsake par sekund me močno špikne, kot bi me nekdo zabodel z nožem)

Naj se povem da sem pod nenehnim stresom, za vsako stvar se obremenjujem….

Imate kasen nasvet kaj storiti v mojem primeru? Je lahko to kaj nevarno??

Najlepsa hvala!!!

Pogosto zbadanje (špikanje) pri srcu in občasno neredno bitje srca imajo mnogi ljudje, zlasti mlaka dekleta, ki imajo majhno prirojene srčno napako (prolaps mitralne zaklopke). Motnje v večini primerov minejo v teku nekaj let brez posebnega zdravljenja.

Ali so pri vas na UZ-pregledu srca ugotovili zgoraj navedeno napako? Podobne težave kot vi, imajo mnogi povsem zdravi ljudje, ki preživljajo stresna stanja. Upam, da ne kadite in da ste športno-rekreativno aktivni.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Zopet se oglasam z vprasanjem..

..včeraj sem sla “laufat”…malo tako za rekreacijo…(naj povem da sem bila zadnje pol leta zelo neaktivna kar se športa tiče)..

Pretekla sem par(4) krogov (en krog 200 m)…nato sem se odločila da bom enega hodila…takrat mi je srce čisto ponorelo…bilo mi je tako da sem se še sama zraven tresla…sploh nisi mogel šteti utripa, kot da mi ga bo ravnokar ven vrglo…potem pa še malo panike…groza…trajalo je par minut, da mi je zopet prešlo v ustaljeni ritem….

Zakaj? Zaradi nekondicije?

Glede tega me je res strah, ..tako da…danes sem imela v planu zopet it “laufat”, ampak kar ne upam….

Hvala za odgovor!

nova
Uredništvo priporoča

Glede na ugotovitev, da ena zaklopka ne deluje “čisto pravilno”, glede na to, da imate prevečkrat napade zelo hitrega ali nerednega bitja srca in da vas pogosto zbada pri srcu, se mi zdi upravičeno sumiti, da bolehate za prolapsom mitralne zaklopke.

Bolnicam s prolapsom mitralne zaklopke priporočamo mirno življenje, rekreativni šport, zdrav življenjski slog. Od zdravil dajemo pomirjevala ali blokatorje receptorjev beta (potreben je zdravniški recept). Priporočam vam aerobno vadbo s postopno naraščajočimi obremenitvami. Nekaj več o prolapsu mitralne zaklopke lahko izveste v članku, ki je bil objavljen v septembrski reviji Za srce (če želite, vam jo lahko pošljemo – posredujte naslov po e-mailu).

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close