Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija preskoki srca

preskoki srca

Pozdravljeni prim. Cibic!
Stara sem 23 let. Nekaj mesecev nazaj sem vam pisala glede preskokov srca (ekstrasistol). Pred letom sem imela po večih manjših hud napad hitrega bitja srca in se od tedaj zdravim z bolxanom (1/4 na dan), srce je bp. Nato mi je, najprej ob povečanem naporu, srce začelo čudno biti preskakovati, sedaj pa se to dogaja vsak dan, ne glede na napor in to npr 5 takih preskokov zapored, včasih je samo eden, pa ta tako hud, da mislim, da bom padla skupaj. Dostikrat je to preskakovanje povezano s položajem (vodoravno na hrbtu ali na boku, sede sključeno), dostikrat pa kar samo od sebe.. Lepo bi vas prosila, če mi poveste, kaj je narobe in ali moram obiskati kardiologa. Prosim vas tudi, če mi poveste, ali so te ekstrasistole življenjsko nevarne, ker se sedaj že zelo sekiram in samo razmišljam, kdaj bo srce spet tako začelo biti.
V upanju na čimhitrejši odgovor vas lepo pozdravljam in vam v tem in v vseh prihajajočih letih želim vse dobro.

Vsi ljudje imamo ekstrasistole. Če jih je malo, “grejo” v podzavest in jih ne čutimo. Kadar jih je dosti, nas začnejo motiti. Če jih je zelo dosti, so tako moteče, da jih moramo zdraviti.

Bloxan je dobro zdravilo. Mislim, da je sedanji odmerek zdravila premajhen. Pogovorite se s kardiologom glede dnevne količine Bloxana ali drugega sredstva.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Najlepša hvala za vaš odgovor. Še nekaj me zanima; ali so ekstrasistole nevarne?

nova
Uredništvo priporoča

Ekstrasistole nastopajo pri zdravih (ogromnokrat) in pri bolnih srcih. Domnevam, da imate zdravo srce. Ali so zdravniki izključili bolezen ščitnice? Dokončni odgovor vam bo lahko dal kardiolog.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close