Najdi forum

Mnenje

Spoštovani!

Star sem 27 let in bi prosil za vaše mnenje. Pred leti sem bil na ultrazvoku za srce in ugotovljeno je bilo naslednje: evidentni prolaps sprednjega lista mitralne zaklopke, debelina obeh listov je v mejah normale, mitralna insuficienca je manjše spopnje, bikuspidalno aortno zaklopko, katerih separacija je v sistoli primerna, pretok ne kaže patoloških sprememb. Vidita se le dva lističa aortne zaklopke, katerih separacija v sistoli je zelo dobra, pretok ne kaže sprememb.

Rečeno mi je bilo, da je riziko motenj ritma zelo velik. Sam sicer ne zaznam velikih sprememb ritma srca, le včasih čutim kot bi mi preskočil utrip. Drugih težav nimam in lahko vse normalno delam.
Zdaj me pa zanima, če lahko pride do kakšnih komplikacij in če bi mogoče bila potrebna kakšna operacija.

Lepo se vam zahvaljujem za vaš trud.
Lep pozdrav! Roman.

Pri vas so ugotovili manjše spremembe na mitralni in aortni zaklopki (prolaps sprednjega lista mitralke, mitralna insuficienca manjše stopnje, bikuspidalna aortna zaklopka). Spremembe so prirojene. Sleherno srce, ki je organsko spremenjeno, je “nagnjeno” k nastanku nerednih utripov (ekstrasistole), ki niso nevarni. Če niso hudo številni, bolnika bolj motijo psihično kot funkcionalno. Ko jih boste začeli zaznamovati, se obrnite do vašega zdravnika, da bo ukrepal. Včasih se jim bolniki izognejo z rednim rekreativnim športom in z ne preveč zahtevnim življenjskim ritmom.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close