Najdi forum

Spopštovani, nisem našel bolj primernega imena za moje vprašanje in sem ga kar naslovil ” OBUP ”
Srce mi nagaja nekako že tri leta, včasih bolj včasih manj. In to smo navadno reševali z krajšo hospitalizacijo ali kar na urgenci, z infuzijami.
Toda zdaj Novembra meseca sem bil hospitaliziran z sledečo diagnozo:

– 1501 STANJE PO PLJUČNEM EDEMU
– 1340 MITRALNA INSUFICIENCA
– 148 KRONIČNA ATRIJSKA FIBRILACIJA
– J449 KOPB
– E86 HUJŠANJE

Pri vsem tem me najbolj skrbi razbijanje srca, ki je v aritmiji že dobra dva meseca. Za vse drugo navedeno jemljem zdravila. Edino prekinili so mi cordarone, ker imam za opraviti preglede na ščitnici.

Od zdravil jemljem:

1. Cordarone 2×1 ( ukinjeno)
2. Aldactone 25 mg tbl
3. Marivarin po shemi
4. Symbicort 160 2×2 vpiha
5. Berodual 2×1
6. Lanitop 1 tbl
7. Enap H 1 tbl
8. Aminophylin 1 tbl
9. Ultop 1 caps
10 Bloxan 1/12 tbl zjutraj in zvečer
11 Athirazol 2×2 tbl dnevno

Lepo Vas prosim, ( ali sem sploh bolan?) in kaj moram najbolj upoštevati pri tej moji diagnozi?

Vesele novoletne praznike, ter srečno in zdravo novo 2004 leto
Vam želim vsem obupanim in neobupanim!

Ko sem prebral seznam bolezni, ki so vam jih ugotovili, sem se prepričal, da imam pred sabo dokumentacijo srčnega bolnika, ki ima dodatno prizadeta pljuča.

Ko sem prebral seznam zdravil, sem ugotovil, da bi ga težko skrajšal. Vsem bolnikom, ki imajo povsem neredno bitje srca, skušamo urediti srčni ritem. Včasih smo uspešni, vpasih pa nikakor, kljub vsem prizadevenjem. Verjetno je tako pri vas. Sreča je ta, da se bolniki “navadijo” na neredno bitje srca (aritmijo) in da jih ta vedno manj moti. Želel bi, da bi tako bilo tudi pri vas, ker, kot izgleda, delovanje srca niso uspeli urediti niti s Cordaronom. S pregledom ščitnice bodo ugotovili, če je ščitnica “kriva” za neredno bitje.

Sprašujete, ali ste sploh bolni. Vprašanje ne rabi odgovora, saj je že v seznamu diagnoz…

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Gospod Doktor , havala Vam za tolažilen odgovor. Zdi se mi da bom lažje prenašal moje tegobe, ki me pestijo zadnje čase.
Lep pozdrav!

New Report

Close