Najdi forum

težava

spoštovani dr. Cibic!

Imam težavo in sicer mi včasih, mogoče enkrat mesečno ali še manj začne srce nekako čudno biti. V prsih imam čuden občutek, kakor da srce nekako poskoči.
Sicer sem zdrava, EKG je bil normalen, mogoče sem malce nervozna. Drugače sem zdrava, maščob v krvi nimam. Sem nekoliko močnejše postave, venar sem do sedaj že izgubila nekoliko kilogramov, visoka sem 165 cm in imam 74 kg, do sedaj sem jih izgubila 6 kg v času šestih mesecev. Delo imam sedeče, osem ur. Telesne aktivnosti imam bolj malo.

Prosim za nasvet.

Občutek, da začne srce nekako čudno biti, “da srce nekako poskoči”, nastane ob nerednih utripih srca, ki jim zdravniki pravimo ekstrasistole. V večini primerov nastanejo ekstrasistole pri povečani občutljivosti srca za živčne dražljaje. Včasih so ekstrasistole znak bolezni srca ali ščitnice.

Po vsebini vašega posta se nagibam k mnenju, da imate zdravo srce in da so ekstrasistole živčnega izvora. V takih primerih priporočamo zdrav slog življenja in po potrebi majhne odmerke pomirjevalnih tabletk.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close