Najdi forum

kardiolog

Spostovani,

Opravila sem Holter in UZ srca zaradi pogostih tahikardij.Bila sem pri kardiologu, ki je, na zalost zelo nezgovoren. Prosila bi vas, da mi poveste pomen izvidov: DG: sinusna tahikardija, Telesistolicni prolaps dela zadajsnje loputke mitralne zaklopke, manjsa mitralna insuf.
V kratkem naj bi operirala zolcne kamne pa me zanima, ali je s tako diagnozo mogoce nevarno, na kaj moram biti pozorna nasplsno?

Najlepsa hvala za odgovor, lep dan se naprej.

NINA

Sinusna tahikardija pomeni hitro redno normalno bitje srca. Tako stanje je prisotno pri telesnih obremenitvah, razburjenju, pospešenem delovanju ščitnice, hudi slabokrvnosti, visoki telesni vročini, itd.

Telesistolični prolaps napišemo, ko ugotovimo, da loputka mitralnega ustja srca ne tesni. Zato ob krčenju srca izteka nekaj krvi iz prekata v preddvor. Podrobnosti o prolapsu mitralne zaklopke smo že opisali (povezava: ) in v naši reviji Za srce septembra 2003. Če želite, vam revijo pošljemo po pošti.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Pošlji oblikovano (08-12-03 13:18)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close