Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Zdravilišče

Zdravilišče

Moja mami je bila na srcu oprerirana pred 4 leti. Ima tri by passe. Takrat ji je socialna odobrila dva tedna zdravilišča, ki ji je zelo koristilo. Rada bi spet šla v zdravilišče, žal si tega finančno ne moremo privoščiti – samo bivanje bi še šlo, terapije, ki so ji dejansko koristile so pa predrage. Nekje sem slišala, da srčnim bolnikom, ki so bili operirani vsake dve leti pripada zdravilišče oz. terapija. Je to res? Če je, bi lepo prosila za nasvet, na koga se naj obrne? Ali to predlaga osebni zdravnik ali njen kardiolog?
Se opravičujem, če moje vprašanje ne sodi na ta forum, toda ne vem kje bi se lahko o tem pozanimala. Hvala za odgovor.
Lp Irenca

Kolikor mi je znano, imajo vsi bolniki takoj po operaciji na srcu pravico do rehabilitacije v zdravilišču. Ni mi znano ali imajo tako pravico tudi potem, ko je preteklo že leto dni po operaciji. Najbolj natančen je podatek v Uradnem listu. Gotovo je z njim seznanjen splošni zdravnik, ki je edini pooblaščen, da izda predlog za ponovno zdraviliško zdravljenje. Zelo koristi mnenje kardiologa, ki ga splošni zdravnik priloži svojemu predlogu.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Podatek, da so srcni bolniki, kateri so bili operirani na srcu upraviceni vsake dve leti do zdravilisca, ne drzi. Preverila sem pri svojem osebnem zdravniku, kardiolugu in srcnem kirurgu.

LP, Simona

New Report

Close