Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Krvni strdek?

Krvni strdek?

Spoštovani gospod doktor!
V zadnjem letu se mi je na srednjem členku kazalca (dlan) večkrat nenadoma na hitro naredila bulica, velika kakih 3-5 mm, trdna in dobro ločljiva od okolice, malo boleča na dotik in modro presevajoča skozi kožo. Čez nekaj časa je na hitro brez sledi izginila (ni šlo za izliv krvi v tkivo). Tokrat je po 24 urah nenadoma izginila, po nekaj urah pa se spet naredila. Danes sem bila slučajno pri zdravniku, pa sem mu jo pokazala. Rekel je, da gre nedvomno za žilo, da pa verjetno ni nevarno. Stara sem čez 50 let, jemljem nadomestne spolne hormone, jodthyrox, 600 mg dnevno vitamina E in prozac (zaradi fibromialgije). Imam precej povišan holesterol, trigliceridi so več ali manj normalni. Pred 40 leti sem bila uspešno operirana na srcu (atrium septum defekt).
Ali bi bilo možno, da gre za krvne strdke?
Najlepša hvala za odgovor!
Marjeta

Po vašem opisu domnevam, da vam večkrat na rokah nastanejo novotvorbe, ki jih imenujemo “ganglion”.

Ganglion je majhna vrečka, napolnjena z gosto tekočino, ki nastane samoniklo v višini sklepov prstov rok in zapestja. Opažamo ga predvsem pri ženskah starih 30-50 let. Vzroki za nastanek gangliona še niso natančno opredeljeni. Večkrat nastanejo pri bolnikih, ki bolehajo za revmatizmom. Zdravljenje ganglionov v večini primerov ni potrebno, ker, kot so samoniklo nastali, tako tudi izginejo. Če ne izginejo, jih odstranimo z majhno kirurško operacijo ali z injekcijami raztopine kortizona.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close