Najdi forum

krčne žile

Lepo pozdravljeni.
Stara sem 26 let, pred tremi leti sem bila na operaciji, na kateri so mi na obeh nogah odstranili krčne žile. Letos oktobra sem bila drugič na inekcijah (2 žili). Ena je uredu, druga se je rahlo vnela. Nosim žabe, kompresija 2. Sedaj me zanima naslednje: s katerim športom se lahko ukvarjam, oz ni priporočljiv zame. In ali lahko obiščem savno vsaj 1x na mesec.
Za odgovor se vam zahvaljujem.

Nina

Verjetno vam je zdravnik, ki vam je operiral krčne žile povedal, kako se morate ravnati, da se bolezen ne bi ponovila.

Osnovni preventivni ukrep je dejavnost mišic na nogah, s katerimi gibljemo prste. Priporočljivi so hitra hoja, kolesarjenje, plavanje, planinarjenje in tek na smučeh. Na razvoj krčnih žil neugodno vplivajo vse oblike vročine, odreči se je treba kopanju v vroči vodi, sončenju, ogrevanju nog s termoforji. Upam, da vam ne bo savna enkrat na mesec posebno škodila. Glede drugih ukrepov odsvetujemo hormonsko kontracepcijo in priporočamo redno rabo elastičnih nogavic (žab).

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close