Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija RAZLAGA IZVIDA

RAZLAGA IZVIDA

Spoštovani,

danes sem prejel izvid testa z nagibno mizo.
In sicer piše: Med današnjim testiranjem na nagibni mizi nevrokardiogene sinkope nismo izzvali. Izzvali smo izrazit adrenergični odziv preiskovanca med testiranjem.
Prosim, če mi lahko razložite kaj pomeni adrenergični odziv.

Hvala in lep večer

Mlinček

V našem telesu imamo dve vrsti živcev. Eni, ki delujejo v skladu z našo voljo in drugi, ki delujejo povsem izven naše volje. Te imenujemo vegetativni živci. V tej skupini sta dve vrsti živcev. Eni (simpatični) izločajo adrenalin in povzročajo, da pod vplivom adrenalina organi močneje in hitreje delujejo (adrenergični učinek), drugi pa izločajo acetilholin (parasimpatični živci) in povzročajo bolj počasno delovanje organov.

Adrenergični odziv pomeni, da so v tistem hipu prevladovali učinki simpatičnih živcev (hitro bitje srca, porast krvnega tlaka, itd.).

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani,

zahvaljujem se vam za odgovor. Prosil pa bi vseeno, če mi lahko poveste ali se jaz lahko ravno tako ukvarjam s športom oziroma ali ta izvid pomeni da moram biti na kaj pozoren.

Hvala za odgovor

Mlinček

nova
Uredništvo priporoča

Pri sleherni telesni obremenitvi se poveča hitrost delovanja srca (adrenergični odziv). Ko nismo trenirani zadostuje majhen napor, da se hitrost delovanja srca zelo poveča. Z rednim treniranjem pa srce deluje vedno bolj “gospodarno”. Do adrenergičnega odziva (pospešenega delovanja srca) pride pri sleherni telesni obremenitvi: pri netreniranih že ob majhnih, pri treniranih pa pri večjih obremenitvah.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close