Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Čudna bolečina

Čudna bolečina

Pozdravljeni.

Prosila bi vas za nasvet oz vaše mnenje o čudni bolečini v predelu srca, točneje na sredini prsne kosti. Namereč že dokaj časa čutim in to predvsem zvečer in ponoči, bolečino, nekako topo, kot če bi mi razbijalo srce…saj vam sploh ne vem razložiti. Če vzamem tabletko leksaurina mi čuden občutek nekoliko popusti. Sedaj občutim to čudno bolećino tudi že podnevi.
Naj dodam, da imam visok pritisk že kakšnih 15 let in da jemljem zjutraj 1 tabletko Atenolola, popoldne pa eno tableto Lacipila.
Ob zadnjem pregledu pri kardiologu je bilo srce nekoliko razširjeno, opazi se negativni T val in zvišan R zobec.
Zanima me, ali bi mi lahko nagajalo srce, ali pa so morda krivi živci.

Lepa hvala in lepo pozdravljeni.

Pri zoženih žilah srca zaradi ateroskleroze, pri visokem krvnem tlaku, pri slabokrvnosti in nekaterih drugih boleznih, se pri bolnikih pojavijo bolečine v predelu srca, ko je oskrba srca s kisikom nezadostna. To navadno nastane, ko se ob telesni dejavnosti posveča potreba po kisiku.

V značilnih primerih bolnik začuti topo bolečino za prsnico. Bolečina v večini primerov traja samo nekaj minut. Pri napredovalih primerih je potrebno zdravljenje z zdravili, ki širijo srčne žile. Po vašem opisu se bolj nagibam k mnenju, da so vaše bolečine pri srcu bolj verjetno živčne narave kot pa posledica visokega krvnega tlaka. Priporočam čim bolj skrbno zdravljenje visokega krvnega tlaka in čim bolj zdrav način življenja. Ne nasprotujem, da včasih vzamete tableto Lexanzina, da pomirite bolečino.

Negativni val T je v nekaterih odvodih povsem normalen izvid, v drugih pa znak bolezni srca. Verjetno je v vašem EKG negativen val T povsem normalen izvid, sicer bi vas zdravnik opozoril.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Najlepša hvala za odgovor in lep dan vam želim.

Lenčka

New Report

Close