Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Menjava zaklopke pri zavesti

Menjava zaklopke pri zavesti

Spoštovani dr. Cibic!

Prebrala sem članek o menjavi zaklopke pri zavesti in moram povedat da me je nekaj podatkov zelo šokiralo. Moja hči namreč čaka na operacijo zaklopke ( plastika ) pri odprtem srcu, nekaj smo že zvedeli o operaciji
čaka nas pa še pogovor s kirurgom.
S klasičnim rezom 35 cm se bomo še nekako sprijaznili, skrbijo nas pa
ostale posledice, naštete v omenjenem članku in sicer:
80 % operarirancev ima posledice na možganih ( ljudje so pozabljivi
in se drugače vedejo ). Kaj to pomeni ?
Še bolj grozen je pa ta podatek: Skoraj četrtina pa ima trajnejše posledice ? Ali to res drži in kakšne so te posledcie ?

Lepo prosim za vaše mnjenje oz. komentar. Hvala.

Spoštovana gospa!

Zelo mi je žal, da sem prezrl članek v Delu, v katerem je pisec navedel odstotke komplikacij in stranskih učinkov po operacijah na srcu. Ali ga je napisal zdravnik, ki zdravi bolnike po takih operacijah? Res je, da imajo bolniki kratek čas po operaciji več motenj, vendar, če bi 80 % bolnikov imelo trajne posledice, zaradi katerih bi postali še težji bolniki, bi zanesljivo opustili take načine zdravljenja. Upam, da ste brali tudi članke, ki so jih napisali izkušeni zdravniki in v katerih so zaključili, da je odstotek želenih stranksih učinkov zelo majhen in da je kirurško zdravljenje srčnih zaklopk edini pravi način zdravljenja, ko ugotovimo, da bolnika ne moremo uspešno zdraviti ali pozdraviti z zdravili.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close