Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija BOLEČINA ZA PRSNICO

BOLEČINA ZA PRSNICO

Lepo pozdravljen!
Stara sem 28 let(trenutno sem v 29.tednu prve nosečnosti),srednje postave,družinsko obremenjena z srčnimi obolenji. Zanima me naslednje ali lahko desnokračni blok povzroča kakšne težave? Namreč že dalj časa občasno čutim za kratek čas ali trenutek bolečino-pekočo za prsnico,občasno pa tudi v predelu srca,fr.imam od 80-90,zdravim se zaradi ščitnice.Jemljem Vobenol pol tbl ze od srednje šole dalje.Ali so te težave lahko povezane z ščitnico; TSH je normalen (septembra sem dala pregledat kri). Ob teh težavah se seveda tudi ustrašim. Imela sem tudi že UZ srca pred par leti-BP, obremenitveno testiranje- BP. Imam tudi občutek da me določene dni boli leva roka-kot nekakšno trganje! RR imam dokaj normalen,občasno mejno povišan! Prosim za kratko pojasnilo! Najlepša
hvala za vaš trud!

LP, Kristina

Po prekinitvi “živčnih” (dejansko mišičnih) niti, po katerih potuje dražljaj za skrčenje desnega prekata srca, se prizadeti prekat skrči za levim prekatom. To stanje ugotovimo zelo enostavno zaradi spremembe v EKG. Imenujemo jo desno kračni blok (DKB).

DKB je v redkih primerih prirojen, v večini primerov pridobljen. Pri mladih ljudeh je posledica vnetnih bolezni srca, pri starejših pa ateroskleroze.

DKB ne povzroča nobenih bolečin. Bolniki z DKB pri običajnih dnevnih obremenitvah nimajo nobenih težav. Odsvetujemo jim le vrhunske športne aktivnosti. Menim, da niso vaše kratkotrajne bolečine za prsnico posledica prisotnosti DKB ali nepravilnega delovanja ščitnice.

Po podatkih, ki ste mi jih sporočili, menim, da bolečine v levi roki niso posledica bolezni srca. Morda izvirajo iz manjše še neodkrite prizadetosti hrbtenice.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close