Najdi forum

prevali srca

Pozdravljeni,

Nekaj časa nazaj sem vam pisala o težavah pod temo “Kaj bi lahko bilo” in posledično tem težavam – bolečine pri srcu in premalo zraka – se mi že kar nekaj časa pojavlja pri srcu motnja, ki jo najlažje opišem kot, da bi srce delalo prevale. To početje je postalo zelo moteče, saj ga dobesedno stresa in vali, kot, da bi se srce kotalilo. Občutek pa je tak, kot da srce pritiska ob steno in me prav zatrese v srčnem predelu. Ti pojavi trajajo lahko tudi cel dan in se v naslednjem dnevu ponovljajo, večkrat se mi tudi zavrti. Po teh dogodkih se počutim utrujeno in popolnoma brezvoljno.
Kaj mi lahko svetujete ?
Hvala vam za odgovor.
Lep pozdrav.

Občutek, da srce “dela prevale” nastane pri nerednih utripih srca (ekstrasistole). Verjetno pri vas nastopajo pogostoma. Zelo verjetno imate tudi napade hitrega bitja srca (“pojavi trajajo lahko tudi cel dan”), ki so vzrok, da se po njih počutite utrujeno. Vse navedene težave lahko nastanejo pri povsem zdravem srcu, če je bolnik pod vplivom hudih stresov. Izgleda, da je tako stanje prisotno pri vas.

Vsekakor bo prav, če greste na pregled h kardiologu, da vam predpiše eno od številnih zdravil proti navedenim težavam.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close