Najdi forum

Spoštovani!

Sicer ne vem, ali je to vprašanje povsem kardiološkega značaja, delno pa vendarle je. Sem v 27. tednu nosečnosti (stara 30 let) in približno dva tedna se mi že dogaja, da se zadiham brez kakršnega koli napora- tudi če samo ležim ali sedim. Ginekologi pravijo, da je za kaj takega še prezgodaj. Druga stvar, ki spremlja zadihanost, pa so občasne motnje utripa: srce mi kar naenkrat bije s hitrostjo, kot bi prehodila nekaj stopnišč ali pretekla nekaj metrov, ali pa pride do enega samega ‘večjega’ utripa (kot bi se srce razširilo), ali nekakšnega frfotanja. Tu moram poudariti, da se mi je to dogajalo že dostikrat prej: ali čisto tako iz ljubega miru, včasih, ko sem stopila iz mrzlega v topel prostor ali (sicer bolj redko) v kaki napeti situaciji. To zadnje tudi razumem, ne vem pa, zakaj do tega pride, če mirno ležim in počivam na postelji. Pritisk imam ali nizek ali normalen, visokega ne, je pa moja mama srčna bolnica (hipertenzija). Pri kardiologu še nisem bila, moja zdravnica je menila, da to ni nič takega in da se to dogaja tudi njej, če spije preveč kave. Pri meni nima s kavo nič opraviti.
Skrbi me, da bi med porodom prišlo do kakšnih zapletov. Kaj mi je storiti?

Za vaš odgovor se vam najlepše zahvaljujem.

Če ste že kdaj bili na pregledu pri kardiologu in kardiolog ni ugotovil nobenega znaka sumljivega za obolenje srca, gre v danem primeru zelo verjetno za živčno povzročene posamezne neredne utripe srca. Morda pa imate manjšo prirojeno nepravilnost ene zaklopke, ki vam je začela delati neprijetne (povsem nepomembne) motnje. Vsekakor je prav, da opravite pregled pri kardiologu. O morebitnem zdavljenju z zdravili naj odloči ginekolog.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close