Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija prolaps mitralke

prolaps mitralke

Spoštovani!

V tej rubriki je bilo že precej napisanega o šumu na srcu, vendar bi Vam kljub temu želela zastaviti še nekaj vprašanj. Stara sem 26 let in krdiolog je ugotovil, da imam manjši prolaps sprednjega lističa mitralne zaklopke (insuficienca minimlna in hemodinamsko nepomembna). Razlog za obisk pri kardiologu so bile palpitacije, ki so se mi pojavljale občasno, tudi po 3x v eni uri ( utrip je bil tudi po 230 udarcev na minuto-merjeno s pulzmerom, to je trajalo približno 1 min nakar se je srce umirilo). Sem aktivna športnica,saj se redno ukvarjam s športom in tudi tekmujem (kolesarjenje). Kardiolog mi je odsvetoval tekmovalno ukvarjanje s športom in mi priporočil le rekreativno. Zanimajo me posledice nupoštevanja tega nasveta. Palpitacij me treningom nimam, pa tudi težav z dihanjem nimam in se na splošno dobro počutim. Zanima me za kakšno stopnjo prolapsa gre pri meni in ali je nevarna oziroma ali se z leti lahko poslabša in pripelje do srčnih bolezni? Koliko nevarne so palpitacije za srce samo in ali lahko pripeljejo do kakšnih hujših srčnih bolezni?

Za odgovore se Vam najlepše zahvljujem in Vas lepo pozdravljam.

V septembrski številki naše revije “Za srce” sem se posvetil vprašanju diagnoze in zdravljenja prolapsa mitralne zaklopke. Morda ima revijo kdo od vaših bližnjih sorodnikov ali znancev. Mislim, da sem v prispevku odgovoril številnim bralcem in članom Društva. Lahko vam tudi pošljemo izvod revije (sporočite vaš naslov). Če boste imeli še kakšno vprašanje, vam bom rad odgovoril.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close