Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija VISOK KRVNI TLAK

VISOK KRVNI TLAK

POZDRAVLJENI !

Imam 51 let in že 3 leta visok krvni tlak. Najprej sem jemala prexanil pol tablete, pred tremi meseci pa mi je zdravnik zvišal na eno tableto zjutraj, ker sem izmerila pritiska skoraj vsak dan okrog 140/95. Ta teden pa se mi je pritisk kljub celi tableti še povišal in izmerim tudi 165/105, zato sem sama povišala na eno tableto zjutraj eno pa popoldne,vendar se stanje kaj bistveno ne spremeni. Pred tremi leti sem bila tudi na EKG-ju, ultrazvoku ledvic in srca in bilo je vse v redu. Menstruacijo pa imam zadnje mesece neredno in občasno vročinske polive.

/glede tablet mi je zdravnica,ko sem bila na ultrazvoku srca rekla naj vzamem tablete po potrebi. To je bilo še takrat, ko sem jemala pol tablete,
na dopustu ali pa čez vikend pa sploh ne).

Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.

Verjetno je pri vas prisotno hormonsko predklimakterično neravnotežje, pri katerem so vrednosti krvnega tlaka nekoliko višje kot do pred kratkim.

Lahko zvišate odmerke Prexanila po dogovoru z zdravnikom oziroma preidete na kombinacijo zdravljenja z dvema zdraviloma.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close