Med.Over.Net

Kardiologija

Odgovarjajo: prim. Boris Cibic, dr. med., spec. kardiolog

Bolezni srca in ožilja. Krvni tlak. Bolečine in skrb za zdravo srce.

prim. Boris Cibic , dr. med., spec. kardiolog

Boris Cibic

Nizek srčni utrip

Default avatar

Lenčka

Pozdravljeni.

Že kar 17 let se zdravim zaradi visokega krvnega tlaka in jemljem zdravila Atenolol 1 tabletko zjutraj in Lacipil eno tabletko popoldne. Zadnje leto dni pa opažam, da se mi občasno precej zniža srčni utrip in sicer na 46 oz. 48 utripov na minuto. Takrat se počutim kar precej slabo, boli me glava. Nekoč mi je zdravnica omenila, da bi bil potreben srčni vzpodbujevalec. Zanima me, kaj menite vi. Da omenim še, da sem stara 45 let.

Hvala že v naprej in lep pozdrav.
Default avatar

Boris Cibic

Pri bolnikih, ki jemljejo Atenolol, se lahko zelo zmanjša hitrost bitja srca. Morda bi bilo primerno, da zmanjšate odmerek Atenolola, ali da to zdravilo opustite in ostanete na zdravljenju s samim Lacipilom v rahlo večjem odmerku kot do sedaj.

V vašem primeru, po podatkih, ki ste jih sporočili, vsaditev vzpodbujevalca ne pride v poštev.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.
Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.
Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije
www.zasrce.si
Default avatar

Lenčka

Najlepša hvala za odgovor. Očitno sem bom po hitri poti napotila do kardiologa.

Lep teden vam želim.