Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija mutacija srčnega gena

mutacija srčnega gena

Pozdravljeni!

A mi lahko kdo svetuje kje bi našla kar največ informacij o mutaciji srčnega gena in o bete blokatorjih?

naj naj hvala

Beta blokatorji (zaviralci adrenoceptorjev beta) so snovi (zdravila), ki jih zelo pogosto predpisujemo za znižanje visokega krvnega tlaka, za zdravljenje srčnih aritmij, proti bolečinam pri srcu (angina pektoris) in v podporo srcu po srčnem infarktu. Beta blokatorjev je veliko število. V podrobnih učinkih se rahlo razlikujejo. Kot vsa močna zdravila imajo tudi betablokatorji nekaj stranskih učinkov, ki jih vsi zdravniki dobro poznajo. V zelo redkih primerih smo nekoliko zadržani v njihovem predpisovanju. Zdravilo damo 1-2 krat na dan. V sleherni knjigi s poglavji o srčnih bolezni je mnogo podrobnosti o beta blokatorjih.

Veda o genih je postala izredno obsežna in je prisotna v vseh področjih medicine. Za odgovor na vprašanje o mutaciji srčnega gena sem se obrnil na edinega zdravnika v Sloveniji, ki se posveča tudi študiju genov pri srčnih boleznih. Sporočil mi je, da so izsledki dosedanjih raziskav o srčnih genih še premalo uporabni pri programih zdravljenja srčnih bolezni. Priporočil je, da naj se zainteresirani posluži podatkov, ki jih lahko dobi preko interneta.

Najbolj raziskan je gen, ki je “odgovoren” za “prirojen sindrom dolgega intervala QT”, vendar do sedaj brez rezultatov uporabnih pri zdravljenju.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close