Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Povečan utrip

Povečan utrip

Stara sem 36 let, imam eno hčero – 12 let.
Opravljam bolj sedeče delo (računalnik), v pisarni ali pa na terenu – pri strankah (avto). Vendar se mi zdi, da se prostem času kar razgibam (kolesarjenje, planine, košarka, …).
Pred kratkim sem šla na Cooperjev test in so nam dali tudi napravo, ki meri srčni utrip. Že takoj (pred tekom) sem imela utrip 120, kasneje povpreček pa 185. Organizator se je zelo začudil takemu visokemu utripu. Moram pa reči, da sem resnično komaj še zajemala sapo; pri tem pa mi sploh ni uspelo v enem kosu preteči 2400 m (niso pa me bolele mišice). Ker, kot sem že napisala, se vseeno malo gibam, so mi tam razložili, da je pač tek nekaj drugega in priporočajo, da začnem s tekom …

Po tem se glede tega malo bolj opazujem in razmišljam za nazaj. Pravzaprav se ob vsaki večji obremenitvi zelo zadiham, čeprav fizično zmorem brez težav; npr. neki vzpon v hribih. Ob tem sem v obraz rdeča; tudi kot otrok, če se spomnim šolske telovadbe.

Ker si sama merim doma tudi tlak (imam ga nekje cca 100 / 60), utrip pa okrog 80 – popolno mirovanje.

Kaj menite glede na zgoraj opisano? Sama drugih težav ne opazim, nimam nobenih splošnih težav z zdravjem… Ali bi morala poleg teka ukreniti še kaj drugega?

Hvala za vaš odgovor.

Verjetno ste zdravi in nekoliko premalo trenirani. Poskusite s postopno vedno večjimi obremenitvami (jogging, tek). Menim, da ne bo odveč posvet pri kardiologu.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close