Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Zyban in druga zdravila

Zyban in druga zdravila

Spoštovani,

prosim za odgovor na naslednje vprašanje.

Sem diabetik in imam holesterol (jemljem Aglurab in Tulip).

Na žalost še kadim in bi na vsak način rada prenehala. Ali bi mi lahko zdravnica predpisala Zyban?

Ali v primeru povišane t.temperature in glavobola lahko jemljem Aspirin ali Bonifen ali kaj drugega.

Ali lahko jemljem Trienyl ? (zdrave maščobe?)

Hvala za odgovor in lepo pozdravljeni.

Zdravilo Zyban je na “negativni listi” in zato ga zdravnik ne more predpisati v breme socialnega zavarovanja, vendar zdravilo lahko dobite v lekarni samo z zdravniškim receptom. Ena škatlica (60 tablet) stane 15.250 SIT. Zdravilu so priložena navodila kako se zdravilo jemlje.

Pri zvišani telesni temperaturi ni zadržkov za jemanje Aspirina ali Bonifena ob zdravljenju z Aglurabom in Tulipom. Lahko jemljete tudi Trienyl.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Kakšno zdravilo je ZYBAN?
Hvala -lp!

nova
Uredništvo priporoča

Zyban je zdravilo, ki ga predpisujemo kadilcem, ki so pripravljeni opustiti razvado kajenja.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Torej lahko Zyban?

Če ste se odločili, da opustite kajenje, boste s tem zelo koristili zdravju vašega srca in žil. Zdravljenje z Zybanom, če je dosledno, je v visokem odsotku zelo uspešno. Za jemanje Zybana ni zadržkov.

Bodite vztrajni v svoji odločitvi in bodite v stiku z vašim zdravnikom.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Jemljem zyban že en teden.ima pa stranske učinke vsaj pri meni!Hude bolečine pri srcu,omotičnost in motnje zavesti(čudni občutki,da te vsak čas kap).Ne vem ali naj neham z jemanjem?

Po informacijah s katerimi razpolagam, je zdravilo Zyban na negativni listi, vendar ga bolnik dobi v lekarni le po predložitvi zdravniškega recepta. Upam, da je bilo tako tudi pri vas. Zdravilu so priložena navodila. V navodilih ni med stranskimi učinki posebno poudarjena možnost nastanka srčnih težav. Vsekakor, če so nastale po začetku zdravljenja z Zybanom, je treba misliti na povezavo z njim. Posvetujte se z zdravnikom, ki vam je Zyban predpisal. Morda bodo težave kmalu prešle, ne da bi prekinili jemanje Zybana.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Zdaj jemlem zybane že8.dan.ker sem imel hude težave z živci -razbijanje
srca,čudne občutke v glavi,strah-sem vzel pomirjevalo helex,ki mi je pomagalo,ne vem pa če ta zdravila lahko jemljem,v navodilu za uporabo tega nisem zasledil.

Zgleda, da vaše težave niso bile stranski (neželeni) učinek Zybana. Zato mislim, da ni zadržkov za nadaljnje zdravljenje z Zybanom in da lahko, po potrebi, vzamete še tableto Helexa.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close