Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Stenoza aortne zaklopke

Stenoza aortne zaklopke

Pozdravljeni!

Naš sinko je bil zaradi te diagnoze uspešno operiran v starosti 4 mesecev. Nikoli do sedaj ni imel nobenih težav s strani srca in je zelo živahno zdravo dete.
Sedaj hodi na kontrole enkrat letno (EKG), letos pa sva napotena tudi na ultrazvok.
Zanima me kakšna usoda nas čaka in ali je možno, da ne bo nikoli več operiran. Vsaka kontrola me čisto pobije in ravno danes smo jo imeli.
Hvala za odgovor in lp
Grety

Grety!

Sicer nisem strokovnjak za te zadeve in tudi ne zdravnik, vem pa kar nekaj o tem. Sama sem bila operirana v starosti 2 let. Uspesno sem se pretolkla skozi puberteto in zacela studirat. Takrat sem si vzela leto dni prosto in dala skoz se eno operacijo. Aja, vstavljeno imam umetno mitralno zaklopko. Pri meni se je ze od malega vedelo, da bo potrebna se ena operacija, ker sem pac imela od dveh let naprej vstavljeno umetno in telo raste umetna zaklopka pa zal ne.
Ampak tudi do operacije sem zivela normalno, nisem imela nobenih omejitev. Dobra stran tega je, da sem se ze zelo zgodaj naucila skrbet za svoje zdravje in pazit na sebe. Tudi jaz imam kontrole pri kardiologu v LJ enkrat letno, prav tako tudi EKG in ultrazvok. Vsak dan jemljem antikoagulantna zdravila (Marivarin) in hodim na merjenje casa strjevanja krvi (INR) priblizno na dva tedna.
Za vasega sinka pa vas naj ne skrbi prevec, bos videla, da bo vse OK, samo ne se prevec obremenjevat z celotno zadevo.

LP, pa vse dobro,
Simonca

PS: Kdo pa je operiral vasega sinka?

Domnevam, da je bila operacija srca (stenoza aortne zaklopke) pri vašem sinku povsem uspešna. Bodite srečni, da živite v dobi, ko so možne operacije na srcu tudi pri novorojenčkih. Ker z rastjo telesa rasteta tudi velikost srca in velikost žil, ostaja še odprto vprašanje ali bo velikost sedanje umetne zaklopke ustrezna tudi za čas, ko bo otročiček velik. Zato kardiolog naroča bolnika na kontrolo enkrat na leto, kar je dovolj, če ni posebnih zapletov. Ne bojte se še ene operacije!

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Se opravičujem, ker sem dala premalo podatkov.Naš fantiček je star skoraj tri leta in nima umetne zaklopke. Narejene so bile le zareze, ki so razširile njegovo zaklopko. In sedaj vam še enkrat postavljam isto vprašanje ali obstaja možnost, da ne bo nikoli več operiran.
Ko dobim izvid EKG in ultrazvoka pa vam lahko napišem še več podatkov.
Hvala za odg. in lp

Sklepam, da je kirurg z rezom samo razširil zoženo aortno zaklopko. Po dosedanjem postoperativnem brezhibnem poteku izgleda, da bo uspeh operacije trajen. Priporočam vam, da ne zanemarite naročenih kontrol pri pediatru kardiologu.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close