Najdi forum

Slabokrvnost

Pozdravljeni!

Že od otroštva ima problem s slabokrvnostjo…. hodila sem že na zdravljena (za izboljšanje železa v krvi sem dobila talete Ferobet). Po mescih jemanja tablet, se je moja kri izboljšala, prav tako nisem potrebovala več hoditi na preglede. Sedaj po približno 2 letih, imam podobne simptome kot sem jih imela pred zdravljenhjem… kronična utrujenost, nezbranost, glavoboli, pritisk…
Glede na to, da takrat sploh niso ugotovilli zakaj sem slabokrvna, sem malce skeptična, kaj bo sedaj…. bojim se da bom spet vsak mesec na dajanju krvi na analize in na tabletah in brez dodatnih preiskav zakaj mi v telesu primanjkuje železa.
Moram povedati, da jem veliko raznovrstne hrane, obožujem zelenjavo in sadje, hkrati nimam močnih in ne dolgih menstrualnih ciklov… rada bi se znebila slabokrvnosti na drug način, zdi se mi ironično jemati tablete, da mi se mi izboljša stanje za kratek čas, hkrati pa zapravljati čas v zdravstvenih domovih, hkrati pa mi ne zakaj pride do pomanjkanja železa v telesu, kaj naj začnem početi drugače, da se bom izognila vsej tej množici nadležnih opravkov.

LP, Maja

Domnevam, da ste že opravili vse preiskave potrebne za ugotovitev vzroka vaše kronične slabokrvnosti in da so zdravniki ugotovili, da je vaša slabokrvnost posledica prevelike izgube železa zaradi preobilnih menstrualnih krvavitev. V takem primeru bolnice zdravimo s ponovnimi in ponovnimi serijami zdravljenja z zdravili, ki vsebujejo železo (Ferrum lek, Retafer po 1 tableto na dan, skozi več tednov ali mesecev) in s hrano, ki vsebuje več železa (goveje meso, jetrca, ledvičke, soja), oz. ki poveča vgradnjo železa v rdeče krvničke (vitamine). Priporočam vam še enkrat posvet s hematologom in ginekologom.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close