Najdi forum

vpliv mobija

Lep pozdrav!
Imam eno vprašanje, ki me muči že nekaj časa. Mami ima srčni vzpodbujevalec in jo zanima, kako kaj vpliva mobilni telefon na to? Ima ga že 1 leto pa še ni imela kontrole. Kako pogoste so kontrole? Hvala za odgovor.
LP

Zdravnik, ki vsadi vzpodbujevalnik je dolžan bolniku povedati kako se mora ravnati, da ne bi prišlo do motenj delovanja vzpodbujevalnika in kdaj ter kam naj pride na kontrolni pregled. Upam, da je to storil.

Mobilni telefon ne moti delovanja vzpodbujevalnika približno na razdalji 30 cm. Svetujemo, da bolnik, pri pogovorih z “mobijem”, uporablja uho, ki je na drugi strani telesa kot je vzpodbujevalnik.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za odgovor! Ker ni dobila nobenih navodil, bi prosila, če mi vi lahko kaj poveste. Ta njena operacija je bila narejena zelo na hitro, ker je bila v bolnici zaradi čisto druge bolezni in je vmes nagajalo srce. Saj se pazi, ker tudi zaradi druge operacije ne more nič. Je brez ledvic – dializa. Vseeno pa me zanima, če je še kaj posebnega glede vzpodbujevalca. Lep pozdrav in hvala za nasvet.

nova
Uredništvo priporoča

Vsaditev vzpodbujevalnika je lahko zelo kratek poseg. Verjetno se je tako zgodilo pri vaši mami. Vsi bolniki z vzpodbujevalnikom morajo hoditi na kontrolne preglede h kardiologu ali kardiokirurgu, ki kontrolira delovanje naprave. Upam, da vaša mama ve kdaj mora na kontrolo. Bolniki – nosilci vzpodbujevalnika ne dobijo kakšnih posebnih navodil glede gibanja in telesnih obremenitev, ker niso potrebna. V primeru vaše mame bi svetoval le, da se drži navodil, ki ji jih je dal nefrolog pri katerem je na “dializi”.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close