Najdi forum

slabost

Spoštovani!
Stara sem 23 let in imam probleme – napade hitrega bitja srca. Le te so se lani stopnjevali do te mere, da so mi na IPP delali elektrokonverzijo,. dajali apaurin, pa adenozin (?) pomagal pa je (po 7 urah utripa 160) Corderon. Sedaj leto dni jemljem bloxan, ker me je strah ponovnih napadov nisem športno aktivna in zato v slabi fiz pripravljenosti (že hoja po stopnicah me zdela). Srce je po vseh pregledih bp, ščitnica tudi, število napadov je po bloxanu upadlo. Sedaj pa me skrbi nekaj drugega. Namreč, že drugič v 14 dneh me je iznenada obšla slabost (kot bi bila ta slabost v srcu) in nisem mogla nič, zdelo se mi je, da bom kar zaspala/umrla od same slabosti. In sedaj vas sprašujem, ali je to lahko posledica prizadetosti srca? Me namreč zelo skrbi (ker sem že večkrat slišala, npr ga je obšla nenadna slabost in je potem umrl). Najlepša hvala za vaš trud.

Proti napadom hitrega bitja srca, neglede na osnovno bolezen, najraši predpišemo Bloxan. “Slaba” stran zdravila je ta, da napravi srce “bolj leno”. Zato bolniki večkrat tožijo, da zmorejo manjše obremenitve kot so jih zmogli pred zdravljenjem. V takih primerih zmanjšamo odmerke zdravila.

Glede na vašo starost in, da niso kardiologi pri vas ugotovili kake posebne okvare srca, se vam ni treba bati nenadne odpovedi srca. Trenutne hude slabosti, ki ste jih doživljali pred kratkim, pripisujem nenadnemu padcu krvnega tlaka ali padcu srčne frekvence zaradi premočnega delovanja Bloxana. Priporočam vam kontrolni pregled pri kardiologu.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close