Najdi forum

concore 5

Zaradi tahikardij sem opravila Holter in UZ srca. Imam izvid Holter, na izvid UZ se cakam. Pri kardiologu sem narocena sele decembra.
Prosila bi vas za komentar izvida Holter:
Sinusni ritem AV blok I. Ponoci bradikardija(50).
Februarja, ko sem bila pri kardiologu, mi je dal Concore 5, eno tableto na dan….Moram priznati, da sem do sedaj jemala po pol tablete, pa se to mi nekako “skoduje”, srce mi utripa razvleceno, imam tezave z dihanjem pri tezjih opravkih.Obcasno cutim nnelagodo pod levo pazduho, posebej ponoci, kot zaznavanje srcnih utripov.
Na UZ je zdravnik rekal, da so spremembe ampak, da ni nic hudega.
EKG-ji so obcasno pokazali podaljsan PQ, ali je to lahko posledica tablet?

Prosila bi vas za mnenje: ali naj neham z tabletami, res je da tahikardij nimam vec, imam pa neko drugo situacijo, ko mi srce zares “komaj” deluje.
Ali naj pocakam do decembra? Kaj je to AV blok, kako se zdravi, ali se na UZ “zazna”.
Najlepsa hvala za odgovor. Lep dan se naprej.

Zelo verjetno vas je vaš zdravnik napotil na “UZ srca” zaradi vaše izjave, da imate napade hitrega bitja srca. Pri “Holter-ski” preiskavi so ugotovili nepomembno prevodno motnjo (AV blok I) in počasno bitje srca (50 utripov v minuti).

Concor v količini pol tablete na dan rahko upočasni delovanje srca, prepreči napade hitrega bitja srca in rahlo zmanjša “delazmožnost” srca. Naj vas ne moti frekvenca srca okrog 50 v minuti v spanju. Če nastopajo ponoči srčni utripi, ki vas vznemirijo, pomeni, da je sedanji odmerek Concorja premalo učinkovit. Morda bi koristila zamenjava z zdravilom, ki spada v povsem drugo skupino. Verjetno bi bilo koristno tudi izvedeti kako se vaše srce obnaša pri obremenitvenem testiranju na biciklu. Na pregled pri kardiologu se še ne mudi.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close