Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija šum in zaklopka

šum in zaklopka

Spoštovani!

Stara sem 20 let in občasno čutim zelo močno in ostro bolečino pri srcu, še posebej močno me zaboli pri vsakem vdihu. čez nekaj časa to mine samo od sebe.
Bila sem pri zdravniku, ki je s stetoskopom slišal šum, nato pa me je napotil h kardiologinji, ki je opravila še ekg in ultrazvok in rekla, da ne opazi nič posebnega razen zaklopke, ki ne tesni dobro. priporočila je še neke dodatne preiskave, bojda zelo neprijetne, podobne gastroskopiji, vendar na te preiskave nisem šla. Zanima me,ali sta zaklopka in šum kako povezana in ali se stanje lahko poslabša ter kaj je vzrok temu. Moram povedati, da se rekreativno ves čas ukvarjam s športom in nimam prekomerne teže.

Hvala za odgovor!

Občasna ostra bolečina pri srcu ni znak bolezni srca pač pa znak trenutnega draženja enega živca povsem zdravega srca. Šum na srcu je pri mladostnikih pogostoma prehodna ugotovitev. V vašem primeru izgleda, da je posledica spremembe na eni zaklopki (“zaklopka, ki ne tesni dobro”). Mislim, da trenutno dodatne preiskave niso potrebne. Te pa bodo potrebne, ko boste ugotovili, da se pri običajni športni rekreaciji bolj zadihate kot sicer.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close