Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija napad, neenakomeno bitje

napad, neenakomeno bitje

Živim zdravo, zmerno telesno aktivno življenje, vendar z dokaj stresno službo. Danes sem prvič doživela hud napad neenakomernega srčnega utripa, ki se je kazal kot grozno močno neenakomerno utripanje srca, ki sem ga boleče čutila v vratu, vse skupaj je trajalo nekje pol minute. Pri tem razen strahu ni bila prisotna slabost ali vrtoglavica. Drugače imam izrazito nizek pritika (90/60), pri večjih telesnih naporih imam včasih težave z dihanjem oziroma lovjenjem sape, takrat imam tudi zelo povečan utrip, normalno pa ga imam nekje okoli 60. Še nikoli nisem bila na pregledu za srce. V času napada nisem bila telesno aktivna in tudi ne nervozna. Kaj mi svetujete?

Nepričakovani napadi hitrega nerednega bitja srca so možni pri zdravih in bolnih srcih in pri boleznih zunaj srca, npr. pri bolni ščitnici. Ker imate stresno službo, dopuščam možnost, da je šlo za napad pri zdravem srcu zaradi živčnosti. Zaradi podatka, da imate včasih težave z dihanjem pri telesnih naporih, je dopusten tudi sum, da je lahko srce prizadeto. Svetujem vam pregled pri kardiologu.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close