Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Holesterol v krvi!

Holesterol v krvi!

Spoštovani

Vem, da je tema že bila o holesterolu ampak mene vseeno zanima, če je že velika nevarnost za holesterol, ki ga imam 6,7?Mislim, da so v mejah normalni, do 6 jaz pa imam samo 7 več. Ali vseeno se moram čuvati, kaj naj počnem, da mi izgine ta maščoba, ali sploh lahko kdaj izgine holesterol?
Ali je mogoče, da več nimaš holesterola? Prosim vas za vaš odgovor in se vam zahvaljujem za vaš cenjeni čas in odgovor.

Lepo pozdravljeni
Doroteja

Dobro se z dobrim vrača:-)))

Po daljših raziskavah se končno vsi raziskovalci strinjajo, da so zvišane vrednosti holesterola v krvi dejavnik, ki pospešuje nastanek in napredovanje ateroskleroze. Čimvišje so vrednosti, toliko bolj škodujejo.

Vrednost 6,7 mmol/l je nad dopustno mejo, ki je 5,2 mmol/l. Če bolnik doseže, da jo zniža z zdravim slogom življenja pod 6,0 mmol/l, ni nujno zdravljenje z zdravili, v primeru, da nima drugih rizičnih dejavnikov (visok krvni tlak, starost nad 50 let, sladkorna bolezen, kajenje, ožji sorodniki z zgodnjo aterosklerozo).

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close