Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija nizek krvni tlak

nizek krvni tlak

Spoštovani,
imam zelo nizek krvni tlak (v povprečju 110/70), kar se mi zdi za mojo velikost in težo zelo malo (185cm/110kg). Sedaj v tej vročini imam kar precej težav s tem, kajti zelo veliko se mi vrti in me napada omedlevica. Moja zdravnica pravi, da je to od nizkega pritiska, mene pa zanima, če nizek pritisk res lahko tako močno vpliva na počutje? Naj povem, da se počutim zelo neudobno, ker ne morem niti normalno delati, niti se ne upam več peljati sama z avtom, ker mi pade tudi koncentracija. Posledica vsega skupaj pa so tudi občasni napadi hitrega bitja srca, za sekundo ali dve.
Obstaja sploh kakršnakoli rešitev za te težave? Je možno, da je vse skupaj povezano tudi s hormonskimi motnjami, kajti v času pred in med menstruacijo se zadeva še bistveno poslabša? Naj povem, da imam 32 let in nimam še otrok, bila pa sem do 25 leta aktivna športnica in do letos nisem imela takih hudih težav s to nadlogo.
Za odgovor se Vam prav lepo zahvaljujem.

Verjetno spadate v skupino ljudi, ki imajo stalno nizek krvni tlak. V takih primerih govorimo o “esencialni artijski hipotenziji”, pri kateri so obdobja, ko se bolnik počuti dobro in obdobja, ko ima bolnik različne motnje (hitra utrudljivost, slaba miselna koncentracija, negotovost pri hoji, kot bi bili rahlo “pijani”, itd.). Včasih pomagata proti tem težavam Redergin in Ditamin. V ostalem priporočamo uživanje kave 1-2 krat na dan, nekoliko bolj slano hrano, dovolj tekočin. Koristna je tudi redna aerobna vadba. Vaše težave bi pripisal delno nizkemu tlaku in delno hormonskim vplivom. Morda bi vam tudi koristilo, če bi nekoliko shujšali, vendar brez stroge diete.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close